Wypożyczalnia rowerów

Okolice Jeleniej Góry to raj dla rowerzystów.

W samym mieście ma początek kilkanaście tras o zróżnicowanej trudności. Na dwóch kołach można stąd dotrzeć do zamku w Karpnikach, wieży widokowej w Bukowcu czy na Przełęcz Komarnicką. Najbardziej ambitni mogą wybrać się nawet w Karkonosze lub do widowiskowej kopalni Stanisław.

 

  wypożyczalnia rowerów w Jeleniej Górze

Na taką wycieczkę potrzebny jest bardzo dobry sprzęt i taki właśnie oferuje wypożyczalnia rowerów Sobiesz. Do wyboru są niezniszczalne wysokiej klasy rowery marki CUBE, sprzęt jest nowy i doskonale serwisowany. Mamy również miejskie rowery dla ceniących sobie spokojną chodnikową wycieczkę.

Oczywiście posiadamy sprzęt zarówno dla kobiet, jak i męszczyzn oraz dzieci. Dostępne są ponadto siodełka rowerowe dziecięce (wysokie i bezpieczne) oraz przyczepki rowerowe.

Kilka tutejszych tras rowerowych może zmęczyć nawet najtwardszych zawodników. 

Leśne szlaki płynnie przechodzą tu w górskie, a przewyższenia dochodzą do 500 metrów. Nagrodą za wysiłek są niezwykłe krajobrazy i towarzystwo natury niezmąconej obecnością człowieka.

Bardziej towarzyscy rowerzyści znajdą tu trasy, które bezpiecznie przejadą w towarzystwie rodziny. Prowadzą takie nad Jezioro Modre, wokół Jeziora Bobrownickiego czy przez Park Norweski. Nasza wypożyczalnia rowerów zapewnia foteliki rowerowe dla dzieci i kaski rowerowe w różnych rozmiarach. 

Szlaki rowerowe wokół Jeleniej Góry są bardzo dobrze oznaczone. Zgubić się jest trudno i nie zdarza się to nawet początkującym rowerzystom. Mapę lub GPS jednak zawsze warto mieć przy sobie. Szczególnie trasy widokowe skłaniają by jechać wciąż przed siebie, nie dbając o godzinę. Zdarza się, że wytrwali rowerzyści odwiedzają Karpacz lub Szklarską Porębę skąd wracają dopiero następnego dnia. Wypożyczenie rowerów na kilka dni to świetny pomysł dla tych, którzy chcą spojrzeć na świat z karkonoskich grani. 

Najpiękniejsze widoki na okolicznych szlakach są latem i wczesną jesienią. Liściaste lasy kuszą wówczas wielobarwnym krajobrazem. Zimą większość szlaków staje się znacznie trudniejsza lub nawet możliwa do przebycia tylko dla mistrzów rowerowej wspinaczki. Wiosną jest bardzo ładnie, ale niekiedy również trudno – leśne trasy na wschód i południe od miasta mogą być błotniste. W każdym sezonie warto zwiedzać tę niezwykłą okolicę na rowerach z wypożyczalni Sobiesz.

Polecamy Cieplickie Centrum Rowerowe - to nasz partner i serwisant naszych rowerów.  www.cieplickiecentrumrowerowe.pl

zobacz cennik wypożyczenia roweru